Seffaf-Epoksi-Kulanmanin-Faydalari-Nelerdir

Şeffaf Epoksi Kulanmanın Faydaları Nelerdir

19.07.2019 15:35:43

Şeffaf Epoksi bilindiği üzere zemin kaplama özelliği cam gibi saydam oluşudur. Bu nedenle zemindeki betonun veya farklı bir taş kaplamanın veya farklı bir materyalin üzerine kaplandığı zaman alttaki görselleri daha canlı görmenize olanak sağlar.  Sürtünme, aşınmalara karşı dayanıklı, uzun ömürlü bir kaplamadır. Zemin kaplama ürünlerinin yanı sıra şeffaf masa üretimi ve dekoratif masa üretimi için de kullanılan epoksi malzemeler ile hem hobi amaçlı hem de ticari amaçlı ürünler ortaya çıkarılmaktadır. Ayrıca şeffaf ve renkli boncuk yapımında, anahtarlık, çakmak, şeffaf küre, dondurulmuş çiçek biblosu gibi ürünlerin yapımında da şeffaf epoksi kullanılmaktadır.


Şeffaf Epoksi’yi Kullanmanın Faydalarına Gelirsek;
Beton döşemeler için kalıcı ve temiz bir yüzey sağlar. Hijyenik ve antibakteriyeldir.
Sürtünme ve aşınmalara karşı ciddi bir dayanımı mevcuttur.
Malzemenin yüzeye uygulanması ile kir, yağ ve aşındırıcı kimyasalların betona penetrasyonu önlenir.
Fabrikalar, depolar, ve elektronik montaj hatlarında tozumayı önlemek için idealdir. Duvar ve tavanda da kullanılabilir.
İçerisinde dolgu ve benzeri ajanlar ihtiva etmediğinden dolayı sert (rijit) sağlam ve uzun ömürlü bir kaplamadır. Su geçirimsizdir, araç ve yaya trafiğine uygundur, estetik ve görsel olarak mekana ayrı bir hava katar.
Şeffaf Epoksi Zemin Kaplamanın 3 Çeşidi Bulunmaktadır
Şeffaf epoksi zemin kaplamanın uygulandığı zeminde görsel olarak bakınca zeminde ıslaklık sanki zeminde su varmış izlenimi vermektedir.
Yarı mat şeffaf epoksi zemin kaplama uygulanmış zeminlerde ise sanki zeminde ince bir buz tabakası görüyormuşsunuz gibi bir zemin oluşur. Ayrıca yarı mat şeffaf epoksi zemin kaplama yapılmış zeminlerde yerde parlayan ışıklandırmayı kırar ve göz yorulmasının önüne geçer. Bu uygulama özellikle TV stüdyolarında sıklıkla kullanılan bir özelliktir.
seffaf-epoksi epoksi-masa-yaptirmak-icin-bizimle-iletisime-gecebilirsiniz
Şeffaf Epoksi Kaplama uygulamaları oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için evinizde ve iş yerinizde güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bununla birlikte uygulandığı alanlara şık ve estetik bir görünüm veren zemin kaplama malzemeleri arasında en ideal seçim şeffaf epoksi kaplama ürünleri ocaktır.

Şeffaf epoksi çeşitleri, uygulanacak zeminin kullanım amacına ve durumuna göre iki veya üç kat uygulanır ve böylece hem zarif hem de gayet dayanıklı yüzeyler elde edilebilir. Bunun için self levelling tekniğinin kullanılması gerekmektedir. Böylece evinizde veya çalışma ofisinizde bulunan eşyalarla hem modern hem de zarif bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Şeffaf epoksi zemin kaplamanın sıklıkla uygulandığı yerler:
Cafe, Mağaza, Kreş, Sergi Salonları, Showroom, vs. zeminin mekanla ön plana çıktığı konsept tamamlayıcılığının istenildiği göze hitap eden tüm yaşam alanlarında kullanılır.