Sandalye-Ve-Sandalye-Cesitleri

Sandalye Ve Sandalye Çeşitleri

19.07.2019 13:09:17

Sandalye Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Sandalye
Her evin ihtiyacı olan sandalyeler, günümüzde birbirinden farklı tasarım ile kullanıcısına hizmet vermektedir. Elbette ki evlerin yanı sıra, işyerleri, ofisler için de en yeni teknoloji ve kullanışlı ürünler bulunmuyor değil. Genel de ofis sandalyeleri oturum rahatlığı ve şıklık kapsamında üretilen ürünlerden olmaktadır. Kısaca ofis ürünleri arasında olan bu modellerden bilgiler vermek gerekirse, şunlardan bahsedebiliriz.

Deri modeller

                Ortamın tarzına göre bir uyum sağlayan deri modeller, desenli ve sade olarak dizayn edilmektedir. Dikiş detayları ile desenler oluşturulurken, son yıllarda bir hayli tercih edilen kapitone desenler yine bu ürünlerde de kendini gösteriyor.

Bahsedilen deri sandalye modelleri için, alüminyum ya da demir kolçaklar kullanılıyor. Elbette ki bunların yanı sıra ahşap, parlak kolçaklara sahip ürünlerde bulunmuyor değil. Renk tonlarına göre seçimler yapabilecekken, ahşap işlemeli pek çok farklı dizayn, yine mobilya firmaları dahilinde sizlere sunulmaktadır.

Yükseklik ayarlı

                Genel olarak ofis çalışanları daha iyi bilir ki, saatler boyunca aynı şekilde oturmak, bazı eklem ağrılarına neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı seçilmesi gereken sandalye, ergonomik olması gerekiyor. Oturum açısından rahat, dilediğinizde yükseklik ayarı yapabileceğiniz modeller bulunmasından dolayı artık sorunlar yaşamayacaksınız. Ayrıca boyun destekli olan ergonomik ürünlerde yine firmalar dahilinde sizlere sunulacaklardan bazıları.

Süet modeller

Deri ürünlerin yanı sıra, süet ve nubuk sandalyeler de tercihlerden oluyor. Şıklık ve yüzey kalitesi bakımından tercih edebileceğiniz bir ürün olarak sizlere sunulmaktadır. Yine bu ürünlerde de, ayak, kolçak, oturum yeri ve sırt dayaması farklı tasarımlara sahip pek çok farklı model bulunuyor diyebiliriz. Ayaklarda kullanılan ana iskelet, elik ya da alüminyum olurken, şıklık açısından ayakuçlarına plastik kapamalar kullanılmıştır.

Süet ile zaten iyi bir uyum sağlayan ahşap, kolçaklarda kendini göstermektedir. İşlemeli olan klasik tasarımlar, düz ve sade olan modern tasarımlara kadar çok fazla sayı da çeşidi bulunuyor diyebiliriz. Renk seçeneklerine gelecek olursak, nubuk ürünlerde genel olarak pastel tonların kullanıldığını görebiliriz. Yine bunların yanı sıra koyu olarak, siyah ve kahve tonları da arkasından gelen renkler arasında. Mekânın renk uyumuna göre bir tercih gerçekleştirerek, şıklık ve modernliği bir arada tutabilme imkânını yakalayabilirsiniz.

Fileli tasarım

Genel olarak deri, süet modeller de vücut ısısının yükseldiği bilinir. Terlemeye karşı olan üretimlerde, fileli sırt detayları kullanılmaktadır. Havadar ve konforlu bir kullanım sunan fileli tasarım, farklı renk seçenekleri ile birlikte kullanıcılarına hizmet vermektedir. Yine bu modellerde de, plastik ayaklar kullanılarak, şıklık ön planda tutulmuştur.

Esnek sırt dayaması

                Daha rahat oturum gerçekleştirilebilmesi için, sırt dayaması göbekten esnek olan bir tercih gerçekleştirilebilir. Yani oturum durumunuza göre sandalyenin sırt dayama kısmı esneyebilmektedir. Bu da sizlerin daha rahat ve ağrısız bir şekilde oturmalarınıza yardımcı olabilecektir.

Plastik sandalyeler

Bahçeler, çardaklar, piknik alanlarında kullanılan tabi ki de plastik modellerdir. Farklı plastik kalıplardan çıkan bu ürünlerde, genel olarak şöyle bir göz attığımızda tek tip modelleri bulunuyor gibi görsek de, desenlerine göz attığımızda birbirinden farkını anlayabileceğiz. Tabi ki kullanılan plastik ve karşıma göre farklı pek çok kalite ve fiyat bulabilmekte mümkündür.

Metal sandalye

Kullanılan malzeme çeşidine göre değişiklik gösterse de, fiyatları diğerlerine göre daha uygun olan modellerden bir tanesidir. Genel olarak dar alanlara yerleştirilen yemek masalarında tercih edilmektedir. Oturum yeri, farklı kumaşlar ile kaplanan bu modeller de, temel iskelet, metal olmaktadır. Parlak metal parçalar ile oluşturulan modeller de, arkası desenli olarak dizayn edilebiliyor.