Linolyum-Zemin-Kaplama

Linolyum Zemin Kaplama

19.07.2019 15:42:01

Linolyum, doğal maddelerin karışımlarından oluşan, insan sağlığına hiçbir zararı olmayan malzemelerden üretilen eşsiz renk seçeneği ve desenlerle farklı ürünler ortaya sunan, doğa dostu ve  solvent içermeyen esnek zemin kaplama malzemesidir.

Linolyum zemin kaplamalar genellikle 2 m genişlik ve 20-30  metre uzunluktaki boyutlar halinde üretimi yapılmaktadır.

epoksiboyanedir12Linolyum zemin kaplamanın içerisinde bulunan malzemeler ;

 Kireç taşı
Hint keneviri
Ağaç tozu
Keten tohumu yağı
Ağaç reçinesi
Ağaç mantarı
Linolyum zemin kaplamasını oluşturan maddelerdir. Bu maddeler bir araya getirilip karışıtırılmakta ve preslenmektedir. Linolyum görüldüğü üzere insan sağlığına hiçbir zararı olmayan   %100 doğal malzemelerden üretiliyor.

linolyum-uygulama linolyum-zemin-ornekler
Linolyum Zemin Kaplama Özellikleri:
%100 doğal’dır
Oldukça esnek bir yapıdadır
Antibakteriyeldir
Solvent içermez
Düşük sıcaklıklara ve neme karşı zarar görebilir
Aşınmaya, yağa ve sigaraya karşı dayanıklıdır
Çevreye asla zarar vermez
Eşsiz renk ve desen seçeneği
Ses ve gürültü yalıtımı mevcuttur
Ayak sesi emiciliği
Maliyeti ucuzdur
Linolyum Zemin Kaplama Kullanım Alanları:
Hastaneler
Konutlar
Spor salonları
Ana okulları ve kreşler
Ofis alanları
Oteller
Endüstriyel tesisler


Linolyum zemin kaplaması sadece salonlarda, hastanelerde vs. değil evlerde de  kullanılabilen bir zemin kaplama türüdür. Evlerinde  daha doğal ve sağlıklı zemin kaplaması isteyenler için linolyum zemin kaplama tam anlamıyla doğru seçim diyebiliriz. Özellikle  artan model ve çeşit sayıları ile zengin hale gelmesi ve her müşteriye uygun seçeneklerin olması linolyum zemin kaplama için artı bir değerdir.

linolyum linolyum-cesitleri linolyum-ev-zemin    linolyum-kaplama-cesitleri   linolyum-zemin-ornekleri
Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Noktalar
Her daim güzel ve estetik görünüşlü  kalabilmesi için cila ile kaplanmalı ve sık sık cila işlemi görmelidir. Uzun ömürlü olmaları için de yerleştirilecek alt zeminin düzgün bir yüzeyinin olması gerekir. Linolyum kaplamalar kolay temizlenme ve diğer mobilyalar ile güzel bir görüntü oluşturması nedeniyle özellikle kurumlarda tercih edilen bir malzeme türüdür.

Temizlik ve bakımı için vakumlama, kuru ve ıslak paspaslama yapılabilir.Temizlik sırasında aşırı derecede su kullanımından kaçınılmalıdır.

Linolyum kaplama yapılırken ince levhalarla kaplanacak yüzeylerin özellikle düz bir yapıda ve pürüzsüz olması çok önemlidir. Çünkü linolyumun içinde malzemeler en ufak yüzey hatalarını ortaya çıkarma durumları mevcuttur. Bundan dolayı linolyum kaplama yapmadan önce uygulanacak yüzeyler çimento şap ile düzeltilmeli, boyutsal olarak hatalar giderilmelidir.

Bu yazımızda sizlere Linolyum zemin kaplama nedir, özellikleri, kullanım alanları ve dikkat etmeniz gereken bazı noktalardan bahsettik. Daha fazlası için destek olup, takipte kalmayı unutmayın ??