Epoksi-Cesitleri-Nelerdir

Epoksi Çeşitleri Nelerdir

19.07.2019 15:14:47

Epoksi Çeşitleri Nelerdir ?
Epoksi bir çok alanda rahatlıkla kullanılabilen bir kimyasal maddedir. Endüstriyel alanlardan, evlerimize ya da rüzgar tribünü gibi zorlu koşullarda epoksi malzemelerine başvurulmaktadır. Epoksi sahip olduğu avantajlar ile bir çok çeşide ve kullanım alanına sahiptir. Epoksi Baktım olarak sizlere zemin kaplama alanında kullanılan epoksi çeşitleri ve zemin kaplama çeşitlerini listeledik.

Epoksi Reçine
Epoksi Boya
Metalik Epoksi Boya
Self-Levelling Epoksi
Komponentli Epoksi
Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama
Portakal Desenli Epoksi Zemin Kaplama
Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama
Anti-Statik Epoksi Zemin Kaplama
Epoksi çeşitleri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Böylece her çeşidin kullanıldığı farklı bir alan bulunmaktadır. Epoksi zemin kaplama uygulamaları birbirinden daha rahat bir şekilde ayrılabilmesi için genellikle zemin kaplamanın özelliğine göre sınıflandırılır.

Estetik Görünüm Amacıyla Kullanılan Epoksi Zemin Kaplamalar
Epoksi nedir sorusunun doğru bir şekilde cevaplanması için öncelikle kullanıldığı alanlar ve çeşitlerini bahsetmekte fayda vardır. İç dekorasyonda bir tasarımı tamamlayan en önemli unsur zeminlerdir. Duvarlarda kullanılan renkler ile zeminin uyumlu bir yapıya sahip olması oldukça etkileyici bir görünüm kazanmaktadır. Bu noktada epoksi zemin kaplama uygulamaları iç dekorasyonda oldukça farklı bir görünüm elde etmek için kullanılabilen bir uygulamadır. Hareketli ve renkli bir zemine sahip olmak isteyenler için epoksi boya uygulaması yapılarak, istenilen tüm renkleri zemine uygulamak oldukça etkileyici görünecektir. Belli bir görseli zemine yansıtmak ve üç boyutlu görünmesini isteyenler içinse üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamaları tam istenileni verecektir.