Epoksi-Asinmaya-Karsi-Dayanikli-Bir-Yapiya-Sahiptir

Epoksi Aşınmaya Karşı Dayanıklı Bir Yapıya Sahiptir

19.07.2019 15:16:36

Epoksi Aşınmaya Karşı Dayanıklı Yapıya Sahiptir
Epoksi nedir ve nerelerde kullanılır denildiğinde aslında ilk akla gelen alanlar endüstiyel işletmelerdir. Bu işletmeler ve fabrikalarda gün içerisinde oldukça yüksek bir kuvvet zemine uygulanmaktadır. Bundan dolayı zeminler kolaylıkla aşınmakta ve eskimektedir. Aşınan bir zeminin ürünlere, çalışanlara ve araçlara zarar vermemesi için kısa süre içerisinde tamir edilmesi önemlidir. Ancak epoksi zemin kaplama uygulamaları ile oldukça uzun süre boyunca zemin sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Epoksi nedir sorusunda verdiğimiz cevap tam olarak da bu işletmelerde oldukça fazla işe yaramaktadır. Dayanıklı ve uzun süre boyunca sorunsuz kullanılabilen zeminler için ilk tercih edilen uygulama granüllü epoksi zemin kaplamalarıdır.

Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular14 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular2 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular3 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular4 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular8 Epoksi-Nedir-ve-Çeşitleri-Nelerdir-Cevabı-En-Çok-Merak-Edilen-Sorular9
Fabrika ve depolar dışında otopark ve açık alanlarda da dayanıklı yüzeyi sayesinde epoksi zemin kaplama tercih edilmektedir. Epoksi çeşitleri arasında en çok aşınmaya karşı dayanıklı olan portakal kabuğu desenli epoksi yaptırılır. Bununla birlikte kaymaz bir yüzeye sahip olması ile de güvenli bir zemin sağlanmaktadır. Bir diğer epoksi zemin kaplama çeşidi olan anti-statik epoksi zemin kaplama ise, yüksek elektrik kullanan aletlerin olduğu üretim merkezlerinde zorunlu olarak kullanılması gereken bir uygulamadır. Anti-statik epoksi zemin kaplamanın en büyük özelliği elektriği doğrudan toprağa iletebilmesidir. Böylece üretim merkezlerinde yaşanabilecek kazalardan kaçınılabilir.

Hijyenik ve Sağlıklı Bir Zemine Sahip Olabilirsiniz
Epoksi nedir sorusu sorulduğunda cevap olarak hijyenik bir yapıya sahip olduğunun bahsedilmesi de önemlidir. Özellikle hastane, okul ve laboratuvar gibi alanlarda özel bir zemin kaplama uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Epoksi zemin kaplama uygulamaları kolay temizlenebilme ve anti-bakteriyel yapıya sahip olması ile bu alanlarda da ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Hastanelerin ameliyat bölümlerinde ve okullarda gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir.